Whatsapp Telefon
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

3 Tesla MR

3 Tesla MR Nedir?

3 tesla mr Teknolojisi sayesinde hastaların istenilen kalitede sonuçlara ulaşmaları mümkündür. Günümüzde hastalıkların teşhisinde ve tedavi sürecinde görüntüleme cihazları önemli bir paya sahiptir.

Teknolojik bir cihaz olan 3 Tesla mr (emar) görüntüleme cihazı olarak kullanılır. Kullanılan bu cihazın en önemli özelliği istenilen kalitede görüntü almasıdır.

Son derece konforlu ve güvenilir bir cihaz olan 3 tesla mr yaygın bir şekilde hastanelerde kullanılıyor. Bu cihazın giderek ön plana çıkmasının en önemli nedeni doğru teşhisi koyabilmesidir. Çünkü yapılan röntgen çekimleri sırasında hastanın durumu ile ilgili herhangi bir veriye ulaşılamadı zaman 3 Tesla emar tercih edilir.

Yerinde yapılan teşhisler sayesinde hastanın durumuna bağlı olarak en doğru tedavi yöntemleri planlanır. Yeni nesil bir cihaz olan 3 Tesla mr (emar)  kısa sürede daha çok veri toplayarak hızlı sonuçlara ulaşır.

Bu nedenle bu emar cihazı beyin hastalıkları teşhisinde yaygın bir şekilde tercih edilir. 3 Tesla mr fiyatları tercih edilen hastanenin hizmetleri ve fiyat politikası doğrultusunda belirlenir.

3 Tesla MR Nasıl Çekilir?

İleri bir teknoloji olan 3 Tesla mr (emar) kısa sürede daha sağlıklı ve net görüntüler verir. Özellikle riskli bölgelerin görüntülenebilmesi için bu emar çeşidi oldukça kullanışlı bir teknolojiye sahiptir.

Emar çekimi öncesinde herhangi bir ön hazırlığa gerek yoktur. Çekim sırasında hasta hazırlanarak cihazın hareketli masasına sırt üstü bir şekilde yatırılır.

3 Tesla Emar cihaz özelliklerimiz şunlardır;

  • Kalp ve batın çekimleri konforlu bir şekilde gerçekleştirmek,
  • Son teknoloji 3T tarayıcılara göre daha sessiz ve daha rahat tarama,
  • Ses basıncında minimum seviyede çekimlerin sağlanması,
  • Ultra hafif ve anatomiye adapte olabilen koillerin olması 
  • Kalan tarama süresini ekranda gösterme 

3 Tesla emar klasik cihazlara nazaran daha geniş ve konforlu bir şekilde hazırlandığı için hastalar içerisinde rahatsız olmadan durabilirler. Normal emar çekimleri gibi olan 3 Tesla mr (emar) sırasında hastalara uygun giysiler giydirilerek uzanması istenir.

Ayrıca çekim sırasında hastanın hareket etmemesi daha verimli sonuçların alınması bakımından önemlidir. Cihaz içerisinde geçirilecek süre içerisinde hastaların sıkılmaması için müzik dinleyerek de vakit geçirebilirler. 3 tesla mr (emar) fiyatları emarın nasıl çekileceğine bağlıdır.

3 Tesla MR’ın Avantajları Nelerdir?

Çekilen röntgenler de görülen problemler karşısında ya da hastanın yaşadığı sorunun tam olarak açıklanmadığı vakalarda 3 Tesla mr (emar) istenir. Bu emar türünün çok önemli avantajları bulunur.

Her şeyden önce hastanın rahatını ve konforunu ileri düzeyde sağlayarak sağlıklı ve güvenli bir ortam yaratır. Özellikle kapalı alan fobisi bulunan kişilerle aşırı kilolu hastalar 3 Tesla mr (emar) çekimleri ile oldukça rahat bir ortam sağlanıyor.

Bazı emar cihazlarında bulunan yüksek sesler hastaları oldukça rahatsız eder. 3 Tesla emar sessiz bir şekilde çalıştığı için gürültülü bir ortam yaratmaz. Hastalar yapılan tetkikler sırasında daha eğlenceli vakit geçirmeleri için müzik sistemi bulunur.

Özellikle hastanın vücudunda takılı bulunan protez ya da implant türü görüntü kalitesini düşüren nesneler 3 Tesla mr (emar) sisteminde herhangi bir olumsuzluğa neden olmazlar.

Bu nedenle hastanın üzerinde takılı bulunan nesnelerle birlikte yine de sağlıklı sonuçlara ulaşılır.  3 Tesla emar sisteminin görüntü kalitesi oldukça yüksektir ve ayrıntılı bir şekilde istenilen sonuca ulaşılır.  3 Tesla mr (emar) fiyatları hastaneden hastaneye değişiklik göstermektedir. Hastanenin özel olması 3 tesla fiyatları üzerinde etkilidir.

3 Tesla MR Neden İstenir?

Görüntü kalitesi yüksekliğinden dolayı 3 Tesla emar hastalıkların teşhis edilmesinde ve çekilen bazı röntgenler de problemlerin tam olarak anlaşılamaması karşısında istenir.

3 Tesla emar sayesinde tüm vücut ayrıntılı bir şekilde görülebildiği gibi özellik ve beyin gibi önemli bir organın yaşayabileceği sorunlar karşısında ilk istenilen emar çeşididir.

Kemik yapısı ve yumuşak dokuları göstermede ileri teknoloji bir cihaz olan 3 Tesla emar son derece başarılıdır. 3 Tesla mr (emar) fiyatları hastanın yaşadığı probleme bağlı olarak çekilecek alanın özelliği doğrultusunda belirlenir.

3 Tesla MR Ne Kadar Sürer?

Emar çekimlerinin süresini yapılan incelemeler belirler. Eğer inceleme yapılacak alan sayısı tek ise 10 dakika içerisinde gerçekleşir. Fakat hastanın şikâyetleri doğrultusunda yapılacak olan çekimlerin tüm vücut olarak değerlendirmesi ise yaklaşık 1 saat gibi bir süre içerisinde değerlendirilir.

Emar incelemeleri sırasında hastalar herhangi bir risk ile karşılaşmazlar. Sadece yapmaları gereken incelemeler sırasında hareketsiz bir şekilde beklemeleridir. Bu durum sonuçları daha doğru verilere ulaşmasını sağlar.

3 Tesla MR Sonucu Ne Zaman Çıkar?

3 Tesla mr (emar) sonuçları genellikle işlemin gerçekleştiği günün ertesi günü hazırlanır. Sonuçlar radyoloji uzmanları tarafından değerlendirilir ve hastanın gitmekte olduğu uzman doktor tarafından yorumlanır.

Hastanın yaşadığı problemi bağlı olarak gerçekleşen çekimler doktorun yönlendirilmesinde oldukça önemlidir. Ayrıca 3 Tesla emar sonuçları oldukça kaliteli görüntü sistemine sahiptir. Bu nedenle hastalığın doğru bir şekilde teşhis edilmesinde en yaygın şekilde kullanılan emar sistemi ileri bir teknoloji olan 3 Tesla emar çekimidir.

3 Tesla MR Fiyatları 2024

Tüm vücudun detaylı ve yüksek çözünürlüğe sahip görüntü kalitesi ile görüntülenmesini sağlayan 3 Tesla MR özellikle nöroloji, ortopedi ve kardiyoloji uzmanları tarafından istenir.  Bu nedenle 3 Tesla mr (emar) fiyatları 2024 gerçekleşecek işleme bağlı olarak değişir. İleri bir teknoloji olan bu emar sistemleri Devlet hastanelerinde de bulunur.

Fakat burada sıra beklemek istemeyen çoğu hasta özel hastaneleri tercih ederek özel hastanelerin sağlık şartları ve 3 mr (emar) fiyatları 2024 doğrultusunda belli ücret ödemek zorunda kalırlar. 3 Tesla mr (emar) fiyatları 2021 her hastanenin belirlediği fiyat politikası doğrultusunda hastalara bildirilir.

Bu nedenle hastane seçiminde bulunan kişilerin fiyatlar hakkında bilgi sahibi olması daha iyi olacaktır. Çünkü yapılan tetkik ve incelemelere belli bir bütçe ayırmaları gerekir. 3 tesla mr fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.