Whatsapp Telefon
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Penil Doppler

Penil Doppler Nedir?

Erkeklerde kullanılan bir ultrason görüntüleme sistemi olan penil doppler penise giren ve çıkan kan akışının ölçülmesine yardımcı olur. Bu görüntüleme sistemi sayesinde kısa sürede erektil disfonksiyon rahatsızlıklarının tanısı konabilir.

Tedavi yöntemlerinin düzenlenebildiği görüntüleme sistemi sayesinde peniste yer alan rahatsızlıkların tanısı kolay bir şekilde konabilir. Ayrıca penis üzerinde yer alan yara ve plak dokularının teşhisi içinde kullanılabilen bir ultrasondur.

Ereksiyon ve erkeklerde yer alan sertleşme sorunları günümüzde sıklıkla görülen rahatsızlıklardır. Bu rahatsızların tedavilerinde kısa sürede düzenlemelere gidilebilmesi ve hastalıklara teşhis konabilmesi için ultrason önemli bir yerdedir.

Penis ultrason muayenesi olan penil doppler deneyimli bir radyoloji uzmanı yardımıyla görüntülenmelidir. Bu şekilde yapılan görüntülemenin sonuçları uzman hekimlere raporlanarak penisteki rahatsızlığın teşhisi konur ve tedavisine vakit kaybedilmeden başlanır.

HSM radyoloji olarak doopler hizmetlerimiz mevcut olup erkeklerde başarılı bir şekilde erken dönemde teşhis konabilmesi için hizmet veriyoruz. Hizmetlerimiz sayesinde hastalığın ilerlemesine engel olarak erken dönemde kısa sürede tedavi imkanı sunuyoruz. Uzman radyologlarımız kısa sürede sonuçları vererek hastaların beklemesini önleyerek kaliteli bir hizmet sunar.

Zararsız bir şekilde gerçekleşen görüntüleme sisteminde hastanın radyasyon ya da zararlı ışınlara maruz kalması olası değildir. Doopler ultrason radyasyon yaymayan bir görüntüleme gerçekleştirmesinden dolayı son derece güvenilebilir bir sistem olarak tercih edilir.

Normal ultrason sistemleri ile aynı şekilde çalışmasından dolayı sıklıkla tercih edilen bir görüntüleme olarak sağlık kuruluşlarında yer alır. Önemli olan doğru şekilde görüntüleme yapılırken raporlamaları ve çekimi radyoloji uzmanının yapmasıdır.

Bu sayede kısa sürede alınan sonuçların doğruluğundan şüphe etmeden erken dönemde tedavi imkanı doğar. Ereksiyon özellikle erkeklerde ciddi bir sertleşme sorunu olmasından dolayı bu durumun nedenlerinin araştırılmasında ultrason sistemleri kullanılması gereklidir.

İlginizi Çekebilir  Parotis Bezi Ultrasonografisi

Penil Doppler Nasıl Yapılır?

Renkli görüntüleme sistemi olan ve kadınlarda kullanılmayan penil doopler teknolojinin gelişmesiyle kısa sürede gerçekleşerek hastaların herhangi bir rahatsızlık duymadan sürecin tamamlanmasına yardımcı olur. Penisin içerisine bakmak için geliştirilmiş ultrason iç yapı, damarlar ve arterleri görüntülemek için gerekli bir sistemdir.

Görüntüleme başlamadan önce verimli sonuçlar alabilmek ve görüntü netliği için hastaya bir iğne yapılarak ilaç verilir. İlaç etkisini 10 dakika içerisinde gösterdikten sonra görüntüleme hızlı bir şekilde başlar.

Eğer ilaç etkisini göstermezse uzman hekim önerisiyle bir doz daha yapılması gerekebilir ve hastaya herhangi bir zararı bulunmayan ilaçlar görüntü netliğini alabilmek içindir.

HSM radyoloji merkezi olarak kullanılan ilaç ve görüntüleme süreci hakkında hastalar detaylı bilgilendirilir. Testlerin süreleri hastanın durumuna göre değişkenlik gösterirken yarım saat ile bir saat arasında bir süre gerekli olur.

Herhangi bir ön hazırlık aşamasına gerek duyulmadan kısa sürede konforlu bir şekilde tamamlanır. Hastanın acı ya da ağrı hissi yaşamadan sürecin tamamlanması sonucu raporlamaları yapılarak tanı konma süreci gerçekleşir.

İlaç etkisini göstermesi üzerine özel bir alet kullanılarak çekimler başlar ve ölçümler yapılır. Ölçümler arterler ve damarlardaki kan akış hızlarının ölçülebilmesi içindir. Ölçümlerle birlikte plak tabakası olup olmadığına da bakılırken raporlamalar kısa sürede uzman hekimlere ulaştırılarak erken dönemde tedavilerin düzenlenmesine imkan sağlanır.

Herhangi bir şekilde yan etki göstermemesinden dolayı en sık tercih edilen ve penis tarafından ortaya çıkan rahatsızlıkların teşhisinde fayda sağlayan ultrason görüntüleme sistemi faydalı bir uygulama olarak ilk sırada yer alır.

Hizmetlerimiz sırasında herhangi bir şüpheye yer vermeden kısa sürede tedavi aşamaları düzenlenerek hastaların rahatsızlıklarına çözümler sunuyoruz. Uzman hekimlerimiz erken dönemde tedavi seçenekleri sunarak hastaların rahat bir nefes alabilmesi için günün her saati hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Kaliteli bir hizmet anlayışı sunan HSM radyoloji olarak son teknoloji cihazlarla hızlı bir hizmet veriyoruz.

İlginizi Çekebilir  Transvajinal Ultrason

Penil Doppler Kimlerden İstenir?

Genel olarak bakıldığında ereksiyon rahatsızlıkları günümüzde yaygın olarak görülen bir erkek iktidarsızlık hastalığıdır. Tıp alanında erektil disfonksiyon şüphesi olarak bilinen bu rahatsızlıkla ilgili olan bireylere uygulanan penil doppler sıklıkla HSM radyoloji merkezimizde uygulanır.

Testler ve ultrason görüntülemesi için mutlaka uzman hekimlerin istekleri gereklidir. Uzman hekimler tarafından yapılan muayeneler sonrasında gerekli görülmesi halinde ultrason sistemleri devreye girer.

Tetkiklerin genellikle uzman radyoloji doktorları tarafından istenmesinden dolayı HSM radyoloji uzmanları bu alanda hizmet vererek hastalara pratik bir şekilde rahatsızlıklarının teşhisini koymaya yardımcı olur. Penisinde kan dolaşımının yetersiz olması ya da çok olmasından dolayı sorun yaşayan her bireyden muayene sonrasında daha net görüntü elde edebilmek için istenen bir ultrason görüntülemesidir.

Penil Doppler Neden Yapılmalıdır?

Her rahatsızlıkta olduğu gibi ereksiyon gibi erkek rahatsızlıklarında da erken dönemde tanı oldukça önemlidir. Penil doppler ultrason görüntülemesi de erken dönemde rahatsızlıkların giderilebilmesi için önem taşıyan bir renkli görüntüleme sistemidir.

Bu sistem sayesinde kısa sürede teşhis konarak tedavi süreci başlayabilir. Hastalığın ilerlemesine engel olarak farklı sağlık sorunları oluşmasına engel olurken muayene sonrasında doğru tanı konabilmesine yardımcı olur.

Rahatsızlıkların kaynaklarının belirlenmesi açısından muayene sistemlerinin yeterli olmaması halinde daha net bilgilere ulaşılması için önemlidir. HSM radyoloji merkezimiz hastalara konforlu alanlarda kısa sürede tanı konması için kaliteli bir hizmet anlayışı geliştirmiştir. Uzman radyologlarımız tüm süreç hakkında detaylı bilgilendirmeler yaparken aynı zamanda hastaya güvenilir bir ortam yaratarak rahat etmesi sağlanır.

Penil Dopplerin Zararı Var Mıdır?

Penil doopler renkli bir ultrason cihazıyla yapılan görüntüleme sistemidir. Özel cihazların kullanıldığı bu sistemde herhangi bir radyasyon ya da zararlı maddenin hastayı rahatsız etmesi söz konusu değildir. HSM radyoloji olarak merkezimizde son derece kaliteli cihazların kullanılmasıyla görüntüleme gerçekleşerek hastaya herhangi bir zararı olmadan süreç tamamlanır. Bu özel cihazlar radyasyon içermemesinden süreç sonunda hastaya bir zararı dokunmaz.

İlginizi Çekebilir  Meme Ultrasonu

Zararı olmasının aksine gerçekleşen görüntüleme sonrasında doğru tanı konması için süre kazanılmış olur. Görüntülerin net olması için hastaya verilen ilacın ve iğnenin de bir zararı olmamasından dolayı oldukça güvenlidir.

HSM radyoloji merkezimizde son teknoloji cihazların kullanılması ve sürecin tamamının uzman radyoloji hekimleri tarafından yönetilmesinden dolayı zararı bulunmadan kısa sürede tamamlanan bir sistemdir.

Erkeklerde ciddi sorunlara neden olan ereksiyon rahatsızlıklarında güvenli olmasından dolayı en sık başvurulan görüntüleme sistemleri arasında yer alır.

Penil Doppler Fiyatları 2024

Ereksiyon ve diğer rahatsızlıklar için kullanılan ultrason görüntüleme sistemlerinden olan penil doopler oldukça özel bir cihazdır. Bu cihazın son teknoloji olması ve kısa sürede sonuç vermesi önemli iken mutlaka bir radyoloji uzmanı tarafından çekimlerin yapılması gereklidir.

Cihazların teknik kapasitesi, hekimlerin deneyimi, hastanın durumu gibi etkenler maliyetleri etkileyen faktörlerdendir. Bu etkenlerin süreç öncesinde bilinmesi mağduriyet yaşanmasını engelleyeceğinden mutlaka öncelikle uzman hekimlerle görüşülerek muayene olunması gereklidir.

HSM radyoloji merkezimizde tüm detaylar düşünülerek hastalarımızın en kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla alması sağlanır. Son teknoloji cihazlar kullanılarak verilen hizmetin ücretini öğrenmek için randevu alabilirsiniz.

Kısa sürede çekimlerin tamamlanarak rahatsızlıklarınızın tanısını koyan uzman hekimlerimiz hastaların memnuniyetini kazanır. Bu sayede uygun fiyatlarla penil doppler çekimleri yapılırken aynı zamanda kaliteli bir hizmet alarak istenilen konfor elde edilmiş olur.