Whatsapp Telefon
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Tüm Vücut MR

Tüm Vücut Mr Nedir?

Tüm vücut mr; çekimleri sırasında emar masasına uzanan hastanın detaylı bir vücut görüntülenmesi sağlanır. Manyetik rezonans görüntüleme diğer ismi ile emar vücutta bulunan tüm organ ve dokuların detaylı bir şekilde görüntülenmesini sağlar.

Görüntünün oluşmasını sağlayan güçlü manyetik alan ve radyo dalgaları sayesinde vücudun her kesiti ayrı ayrı incelenir. emar cihazlarının Bu kadar yaygın bir şekilde kullanılmasının en önemli nedeni tanılama konusunda başarılı olmasıdır. Erken tanılama ve teşhis sayesinde hastalıklar ilerlemeden hastaların yaşadığı tüm problemler giderilir.

Birçok hasta emar çekimi yaptırırken tüm vücut MR yaparak var olan tüm hastalıklarını öğrenir. Tüm vücut mr fiyatları hastanın şikâyeti ve emar cihazının özellikleri doğrultusunda belirlenir.

Tüm Vücut Mr Nasıl Çekilir?

Ömer çekimleri için hastalar önceden randevu alırlar. Tüm vücut emar için hasta uygun hale getirilerek üzerinde bulunan tüm metaller çıkarılır. Özel olarak hazırlanan hasta önlüğü giydirilir. Tüm vücut MR çekimleri normal standart emar çekimleri ile aynıdır.

Hasta masa üzerinde sabit bir şekilde beklerken emar cihazı ilk önce hastanın beyin bölgesinden başlayarak sırasıyla diğer bölgelerin görüntülenmesini sağlar.

Hastalar emar çekimleri öncesinde ne kadar süre içeride kalacakları konusunda bilgilendirilir. Bunun dışında vücudun bazı özel bölgelerinde Özellikle de göğüs ve karın bölgesinde yapılan çekimlerde hastadan nefesini tutması istenilir.

20 saniye boyunca nefesini tutan hastalar Bu bölgeden alınan net verilerle istenilen sonucu ulaşırlar. Hastalar emar odasında yaklaşık 45 dakika sabit bir şekilde beklemek zorundalar.

Tüm vücut MR fiyatları tercih edilen hastanenin özel koşullarına bağlı olarak belirlenir. Tüm vücut emarfiyatları üzerinde hastaların şikâyetleri de etkili olmaktadır.

Tam Kapsamlı Tarama Programı

Muayeneler

Dahiliye Muayenesi

Radyolojik Tetkikler

İlginizi Çekebilir  Kardiyak MR

Tüm V. MR
Tüm Abdomen USG
Tiroit USG
Akciğer Grafi
Vücut Kompozisyon Saptanması
EKG

Tüm Vücut Emar (Mr) Özelikleri

Tüm vücut emar çekimi vücutta bulunan tümörü riskini belirlemek amacıyla kullanılır. Beyin kas ve iskelet sistemi içerisinde bulunan oluşmuş ya da oluşması muhtemel tümörler erken dönemde teşhis edilerek tedavi edilir.

Bu emar çekimleri sırasında beyin damarlarındaki balonlaşmalar görülebilir. Bunun dışında kalp damar hastalıkları da çekimler sırasında teşhis edilebilir. Tüm vücut emar en önemli özelliği ise check up amaçlı kullanılabilmesidir.

Bu yöntem sayesinde vücut parçalar halinde taranarak görüntüleri alınır ve dijital ortama aktarılır. Böylece hastalıklar meydana gelmeden ve tümör herhangi bir bölgeye yayılmadan görülür.

Özellikle kalıtsal olarak ailede gelen herhangi bir tümör riski bulunuyorsa bu inceleme sonucu kişiler sağlıkları hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Tüm vücut emar fiyatları hastanın kullanım şekline bağlı olarak ortaya çıkar. Bazı hastalar çekimler sırasında birkaç bölgede görüntüleme isterken bazı hastalar ise tüm vücudun taranmasını ister. Bu durum tüm vücut emar fiyatları üzerinde önemli bir etkendir.

Tüm Vücut Emar (Mr) Hangi Organları Tarıyor?

Günümüzde kullanılan emar cihazları sayesinde istenilen bölgede tarama yapılabilir. Bu nedenle tüm vücut emar çekimlerine ilk önce beyinden başlanılır. Ardından sırasıyla boyun akciğer ve göğüs kafesine doğru çekim işlemleri yapılır.

Daha sonrasında inceleme karaciğer, pankreas, böbrek ve karın gibi organlarla devam eder. Tarama işlemleri kadınlarda mesane, rahim ve yumurtalıklarla sürdürülür.

Erkeklerde de aynı şekilde yine mesane bölgesi prostat ve testisler ele alınır. Vücut MR vücutta bulunan kemik ve kasları da aynı şekilde ayrıntılı bir olarak tarar. Bu organların detaylı bir şekilde taranması emar fiyatları üzerinde etkilidir.

İlginizi Çekebilir  Açık Emar

Tüm Vücut Tarama Radyolojik Tetkikler

Radyolojik Tetkikler

Tam Kan Tahlili (Hemogram)
Glukoz (Açlık)
Ürik Asit
AST, SGOT
Kreatinin
Kolesterol, Total
GGT
AMİLAZ
LİPAZ
Kolesterol, HDL
Kolesterol, LDL
Trigliserid
VLDL – Kolesterol
İnsülin Direnci (HOMO-IR)
Hemoglobin A1c (HbA1c)
Demir
Total Demir Bağlama Kapasitesi
Ferritin
Vitamin B12
25 Oh Vitamin D3
Serbest T4
TSH
HBSAG
Anti- HBS
Antti-HCV
Anti-Hıv1+2 ve P24 Antijeni
İdrar Tetkiki
Gaitada Gizli Kan
PSA
FPSA
Testosteron
CEA
CEA 125
CEA 15-3
CEA 19-9
TG
Anti TG
Anti TPO
BetaHCG
E2
LH
FSH
Prolaktin

Tüm Vücut Emar (Mr) Ne Kadar Sürer?

Emel çekimleri sırasında hastaların şikâyetleri doğrultusunda görüntüleme yapılır. Tüm vücut emar yaklaşık olarak 40-45 dakika gibi bir süreç içerisinde gerçekleşir. Burada hastalar hareket etmeden sabit bir şekilde beklerler. Check-up amaçlı da kullanılan tüm vücut emar çoğu hasta tarafından tercih edilerek yaygın bir şekilde kullanılır.

Tüm Vücut Emar Check-Up Nedir?

Check-up herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle kalıtsal ve çevresel faktörler göz önüne alınarak kişilerde olması muhtemel hastalıklar tespit edilmeye çalışılır. Check up işlemleri sayesinde ileride yaşanacak zorlu hastalıklar önceden erken teşhis ile tanılanır.

Tüm vücut emar check up ile gelen hastaların tüm organ ve dokuları beyinden başlayarak sırasıyla tüm bölgelerde incelenir. Tüm vücut check up hastalıkların erken dönemde teşhis edilmesinde büyük öneme sahiptir.

Bu nedenle ilişkin yaşlardan itibaren tüm vücut check up yaptırmak sağlık açısından büyük avantajdır. Yapılan işlemler doğrultusunda herhangi bir olumsuzluk teşhis edilirse erken dönem müdahale yöntemleri sayesinde hastalıklar tedavi edilir.

Tüm Vücut Emar (Mr) Check-Up Fiyat 2024

Tüm vücut emar check up fiyatı kişinin tercih etmiş olduğu hastanenin güncel fiyat politikası ile ilgilidir. Bu nedenle hastanenin yapmış olduğu taramalar ve testler check-up fiyatlarına dâhildir.

İlginizi Çekebilir  MR Kolanjiyografi

Her hastane kendine özgü kullandığı yöntemler ve görüntüleme cihazları ile farklı fiyat politikaları belirlerler. Tüm vücut emar check up yaptırmak isteyenler öncelik ve fiyatlar konusunda bilgilendirilmelidir.

Tüm Vücut Emar (Mr) Fiyatları 2024

Tüm vücut emar işlemi sayesinde kişilerin sağlık problemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olunur. Ömer cihazlarının yaygın bir şekilde kullanılması hastalıkların erken dönemde tanılanmasına katkı sağlamıştır.

Tüm vücut emar fiyatları taramanın yapılacağı bölgelere ve bölge sayısına bağlı olarak değişir. Bu modern cihazlar sayesinde kişinin beyin bölgesinden başlayarak tüm vücudu kesitleri ayrılır ve her biri detaylı bir şekilde incelenir. Tüm vücut MR fiyatları üzerinde kullanılan emar cihazının teknik özellikleri de etkilidir. Tüm vücut mr fiyatları 2024 hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.