Whatsapp Telefon
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Tüplerin Açılması

Ameliyatsız Tüplerin Açılması Nedir?

Ameliyatsız tüplerin açılması, rahimde yer almakta olan Fallon tüplerinin tıkanması sonucu ile uygulanan yöntemledir. Bu yöntem sayesinde ameliyata gerek kalmadan, tıkanan tüplerin açılması için gerekli olan işlemler gerçekleştirilmiş olur.

Fallon tüpleri olarak bilinen bu tüplerin yumurta ve spermin rahime olan girişi için taşınma işlemini üstlenir tüplerin kapalı olması ya da tıkalı olması, doğurganlığın önüne geçmesi için büyük engeldir.hgh usa

Gerçekleştirilen müdahale sonrasında tüplerin açılması mümkündür. Açılan tüpler sonucunda artık hamilelik sürecinin başlayabileceği ve doğurganlığın oluşabileceği anlamına gelir. Gebeliğin oluşumunu engellemekte olan bu durumun mikro cerrahi ile birlikte ameliyatsız tüplerin açılması işlemi gerçekleştirilebilir.

Tüp Bağlama Yöntemi Nedir?

Tüp bağlama yöntemi, tıp dilinde tüp ligasyonu olarak bilinen bir durumdur. Rahim ve yumurtalık arasında yer alan fallon tüplerinin bağlaması sonucunda gebeliğin önü kesilmiş olur.

Kadınlardaki üreme hücresi olan yumurtalığın, rahime inişi engellenir. Oluşan engel sonucunda doğurganlıkta durmuş olur. Bu durum genelde kadınların tercih edebileceği yöntemler arasında yer alır. Hamile kalmak istemeyen kişiler için basit bir şekilde gerçekleştirilir.
Testosterone bodybuilding purchase pct bundle, oral steroid cure grupo darco industrial stanozolol injection winstrol depot stanoprime eminence labs for sale 6 tips for getting started with bodybuilding – dmozfr french thematic directory for seo.
Tüp bağlama yöntemi olarak bilinen durum aslında döllenmenin gerçekleşmemesi ve fallon tüplerinin bağlanmasıyla birlikte karşımıza çıkar. Rahim ve yumurtalık arasında yer alan ilişkinin kesilmesiyle birlikte gebeliğin oluşumu önlenmiş olur. Sonrasında gebe kalmak isteyen kadınların ameliyatsız tüplerin açılması işlemini gerçekleştirebilir.

Tüp Bağlama Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çocuk sahibi olmak istemeyenlerin, daha fazla çocuğu olsun istemeyenlerin başvurduğu tedavi yöntemlerinden bir tanesi tüp bağlamadır. Tüp bağlama işlemi sayesinde doğurganlık durur ve daha fazla çocuk sahibi olunamaz hale gelir. Tüp bağlama işlemi genelde ebeveynlerin tercih ettiği bir durumdur.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Guatr Tedavisi

Bazı durumlarda gebeliğin riskli olduğu veya genetik bozukluğun olduğu anlaşılması durumunda tüp bağlama gerçekleştirilir. İşlem uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmiş olur. Karın bölgesine verilen karbondioksit gazı ile fallon tüpleri bağlanmış olur. Burada gerçekleştirilmiş olan işlem lokal anestezi kontrolünde gerçekleştirilir.

Micro Cerrahi ile Tüplerin Açılması

Bağlanan tüplerin tekrardan ameliyatsız tüplerin açılması, işlemi ile gerçekleştirilebilir. İşlem, hastanın isteği üzerine gerçekleştirilir ve herhangi bir zaman gerektirmeden, herhangi bir zamanda açılabilir. Micro cerrahi ile tüp açma ameliyatı 3 başlık altında toplanır. Bunlar açık ameliyat, laparoskopi ve histeroskopi olacak şekilde gerçekleştirilir.

Açık ameliyatta hasarlı olan tüplerin uç kısımları kesilir ve sonrasında iplikler eşliğinde dikilir. Laparoskopide tüpler açılır ve açılan delikler sayesinde işlem gerçekleştirilmiş olur. Son olarak histeroskopide rahime açılmış olan tüplerin tıkanmasıyla birlikte tubalkanülasyon uygulanarak, yapışıklık açılmış olur.

Tüpler Neden Tıkanmaktadır?

Tüpler, doğurganlıkta çok büyük rol üstlenirler. Bu rollerin engellenmesi ya da açılması durumunda gebeliğin oluşup oluşmadığına karar verilir. Genelde kadınlarda sıklıkla görülen çikolata kisti oluşumundan kaynaklanabilir.

Ayrıca rahimdeki tüplere miyomların baskı uygulaması, dış gebelik sonrasında uygulanan medikal tedaviler, atlatılmış olan tüberküloz vakalar, cinsel yolla bulaşabilen hastalıklar ve enfeksiyonlar, rahim için gerçekleştirilmiş olan ameliyatların tüplere zarar vermesiyle birlikte tüpler tıkanabilir. Tıkanan tüpler, uzman hekimler tarafından ameliyatsız tüplerin açılması için gerekli olan işlemler gerçekleştirilmiş olur.

Tıkalı Tüplerin Yaygın Belirtileri

Tüpler kendiliğinden, çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak tıkanabiliyorlar. Tüplerin tıkandığını fark etmek bazen mümkün olmayabilir. Çünkü tüp tıkanıklığı sadece hastane ortamında tespit edilebilir.

Bunun için herhangi bir belirti verdiğini söylemek mümkün değildir. Fakat cinsel ilişki sonrasında hastalarımızın gebe kalmama durumları ile karşı karşıya kalındıklarında, anormallikleri fark ederek, fiziki muayene gerçekleştirilmiş olur.

İlginizi Çekebilir  Miyom Tedavisi

Uzman hekim kontrolünden sonra tüplerin tıkandığını tespit etmek mümkündür. Tıkanan tüpler tekrardan uzman hekimlerimiz tarafından açılabilir. Bunun için ameliyatsız tüplerin açılması gerçekleştirilebilir.

Tüplerin Kapalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tüplerin kapalı olduğunu anlayabilmek için hastanemizin uzman hekimlerinden yardım alabilirsiniz. Çünkü tıkalı olan tüpler pek belirti vermediği için bunun anlaşılabilir olması ek mümkün değildir.

Bazı durumlarda gebeliğin gerçekleşmediğini fark eden hastalarımız, tıkalı tüpler şüphesi ile bizlere başvurur. Bizlerde bunun kesin teşhisini koyabilmek için ilaçlı rahim filminden yardım alırız.

Bu film sayesinde tüplerin durumu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmuş oluruz. Sonrasında hastanın isteği üzerine ameliyatsız tüplerin açılması gerçekleştirilmiş olur.

Tüplerin Tıkalı Olması Ultrason ile Anlaşılır Mı?

Ultrason yardımı ile tıkalı olan tüplerin anlaşılması pek mümkün olmayabilir. Tüplerin ultrason ile görüntülenmesi yanlış sonuçlar almamıza sebep olabilir.

Bu yüzden tüplerin yapısı küçük olduğu ve ultrasonla görüntülenmediği için buna ihtiyaç duyulmaz. Daha kesin bilgi alabilmek adına transvajinal ultrason çekimi gerçekleştirilir. Görüntüleme tekniği ile tüplerin geçiş fonksiyonları daha yakından takip edilebilir hale gelir.

Tüpler Kapalıyken Hamile Kalmak Mümkün Mü?

Aslında hamile kalmak istemeyenler başvurduğu tedavi yöntemlerinden bir tanesi tüplerin kapatılmasıdır. Kapatılan tüplerden sonra doğurganlık durur ve hamile kalma mümkün hale gelmez.

Hamile kalabilmek için hastalarımızın ameliyatsız tüplerin açılması ile doğurganlığın devamlılığını gerçekleştirebilirler. Bunun uzman hekimlerin hastalarımızın onayı ile gerçekleştirilmiş olur.

Tüp Bağlama Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Çocuk sahibi olmak istemeyen, doğurganlıkta sorun yaşayan, genetik bozukluğun olması durumunda hastalar kendi istekleri doğrultusunda tüp bağlama işlemini gerçekleştirebilirler. Bu işlem sonrasında eğer hasta çocuk sahibi olmak isterse ameliyatsız tüplerin açılması yapılabilir.

Tıkalı Tüpler Kendiliğinden Açılır Mı?

Enfeksiyona bağlı olan tüplerin ilaç tedavisi ile açılması mümkündür. Bunun mümkün olabilmesi için tüplerin ne kadar büyük hasara uğradığıyla alakalıdır.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Varikosel Tedavisi

Eğer çok büyük hasar meydana gelmediyse tüpler ilaçlar ile açılabilir. Büyük ve ciddi hasarla oluştuysa bunun sadece uzman hekimler tarafından ameliyatsız tüplerin açılması olarak gerçekleştiğinin unutmamak gerekir.