Whatsapp Telefon
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Erkek Check Up

Erkek Check Up Nedir?

Erkek check up, kalp, damar rahatsızlıkları ve kanser çeşitlerinin yer alması nedeni ile bu hizmetler sıklıkla tercih edilmektedir. Hipertansiyon ve diyabet gibi rahatsızlıklar birçok kesimde görülen rahatsızlıklar olsa da kanser kadar ön plana çıkmaz.

Birçok hastalığın tedavisi erken dönemde mümkünken geç kalındığı taktirde bu hastalıkların tedavisinden olumlu sonuç alınması beklenemez. Çağın en ciddi hastalıkları listesinde başlarda yer alan kanser, erken teşhis edilemediği durumlarda birçok durumda ölüm ile sonuçlanır. Erken teşhis ve tedaviyi mümkün kılan erkek check up taramaları sayesinde erkeklerde teşhis ve olumlu tedavi şansı yarı yarıya artar.

Erkeklerde yer alan birçok ciddi rahatsızlığın teşhis edilmesinde tercih eden erkek çekap ile birçok ciddi hastalığa karşı önlem almak mümkündür. Erkeklerde ciddi bir tehdit olan prostat kanseri yapılan check up ile kolayca anlaşılır ve erken dönemde tedavisine başlama şansı doğar.

Sadece erkeklerde yapılabilen özel check up taramaları ile vücutta bulunan her türlü kötü huylu hücreler kolayca tespit edilir ve yapılan tedaviler ile vücuttan uzaklaştırılır. Check up taraması yaptıracak erkekler gerekli sağlık kuruluşu ile görüşerek erkek çekap fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir.

Erkek Check Up Neleri Kapsar?

Erkeklerde uygulanan erkek çekap taraması ile vücudun genel durumu hakkında da bilgi sahibi olmak mümkün olur. Kan vererek başlayan sürecin devamında kan sayımı, kolesterol ölçümü, kalp ve damar değerlerini gözden geçirme, tiroit testi değerlendirmesi, böbrek fonksiyonlarını ölçme gibi oldukça detaylı adımlar yer alır.

Yaşa göre yapılan tetkikler verildikten sonra kısa süre içerisinde erkek çekap sonuçlarına ulaşılabilir. Değerlendirmeyi yapan doktor ile gerekli görülecek her tür tedaviye başlanarak kısa sürede tekrar sağlığa kavuşmak mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Tüm Vücut MR

Erkek Check Up Programları Muayene 

Muayeneler

* Üroloji Muayenesi

Erkek Check Up Neden Yaptırmalısınız?

Günümüz koşullarında maruz kalınan birçok olumsuz ortamdan dolayı karşılaşılan hastalık sayısı oldukça fazladır. Gelişen tıp birçok ciddi sağlık problemine teşhis koymayı başarsa da bazı hastalıklar için erken teşhis hayati önem taşır.

Kanser gibi ciddi risk grubunda olan rahatsızlıkların erken teşhisi yapabilmek ve yaşama oranını artırabilmek adına ise insanların belirli dönemlerde check up yaptırmaları ve detaylı taramadan geçmeleri gerekir. Her yıl değişen erkek çekap fiyatları hakkında detaylı bilgi hastanelerden öğrenilebilir.

Erken teşhis ile kansere yakalanan hastalar gelişmiş ve teknolojik tedavi yöntemleri ile büyük oranda hayatta kalmayı başarabilmektedir. Yapılan taramalardan önce hasta ile görüşerek hastalar erkek çekap fiyatları ve taramanın detayları hakkında daha detaylı b ilgi sahibi olabilirler.

 

Erkek Check Up Ne Kadar Sürer?

Check up programları genelde çok kapsamlı olarak gerçekleşir ve birçok durumda oldukça detaylıdır. Taramayı gerçekleştiren merkezlerde herhangi bir yoğunluk olmaması durumunda oldukça kısa süre içerisinde taramanın gerçekleşmesi mümkün olur.

Randevulu çalışan sağlık kuruluşlarında verilen randevularda hazır halde bulunarak aynı gün içerisinde check up taramasını bitirmek mümkün olur. Taramayı gerçekleştirecek olan doktorun uzmanlık alanına göre tarama hızının artması da mümkün olur.

Merkezler ile iletişime geçtikten sonra taramayı yapacak uzmanın derecesine göre erkek çekap fiyatları hakkında da daha net bir fikir sahibi olmak mümkün olur.

Erkek Check Up Programları Radyolojik Tetkikler

Radyolojik Tetkikler

MR Prostat
Tüm Abdomen USG
Akciğer Grafi
Vücut Kompozisyon Saptanması

40 Yaş Altı ve 40 Yaş Üstü Erkek Çekap

Check up taramaları genel anlamda her yaş insan üzerinde yapılabilir. Ancak yaş gruplarına göre uygulanma şekli ve detayları farklılık gösterir. 40 yaş altı erkekler için yapılan taramalar detay konusunda oldukça yüzeysel iken 40 yaş üzerinde yapılan tetkik ve taramalar son derece detaylıdır.

İlginizi Çekebilir  Her Daim Genç Check Up Programı

40 yaş altı erkeklerde normal dönemde 3 yılda bir tarama önerilir. 40 yaş üzerinde ise her yıl düzenli olarak check up taraması yaptırmak oldukça önemlidir. Erkek çekap fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için yapılacak taramanın seviyesini belirlemek gerekir.

Erkek Çekap Programları

Erkeklere özel program ile yapılan check up uygulamaları bölgesel olarak uygulanabildiği gibi tüm vücut olarak da uygulanabilir. Genel anlamda uygulanabilen check up programları; 40 Yaş Altı Check Up ve 40 Yaş Üstü Check Up Programları, Kalp BT Anjiyo Tarama Programları, Kalp ve Akciğer Tarama Programları, Tüm Vücut MR Programı, Onkolojik Beslenme Programı, Her Daim Genç Geriatri Tarama Programı şeklinde sıralanabilir.

Check up oldukça detaylı bir taramadır ve vücudun hemen her bölgesinde uygulanabilir. Check up yaptırmadan önce yapılacak ön muayene ile doktor yapılacak check up programını belirler ve hastaya bilgi verir. Taramanın hangi bölgeye yapılacağı ve ne tür ayrıntılara inileceği gibi hususların netleştirilmesini ardından erkek çekap fiyatları hakkında da daha net bilgi sahibi olunabilir.

Erkek Check Up Programları Laboratuvar Tetkikleri

 Tam Kan Tahlili (Hemogram)
Glukoz (Açlık)
Ürik Asit
AST, SGOT
Kreatinin
Kolesterol, Total
GGT
AMİLAZ
LİPAZ
Kolesterol, HDL
Kolesterol, LDL
Trigliserid
VLDL – Kolesterol
İnsülin Direnci (HOMO-IR)
Hemoglobin A1c (HbA1c)
Demir
Total Demir Bağlama Kapasitesi
Ferritin
Vitamin B12
25 Oh Vitamin D3
Serbest T4
TSH
HBSAG
Anti- HBS
Antti-HCV
Anti-Hıv1+2 ve P24 Antijeni
İdrar Tetkiki
Gaitada Gizli Kan
PSA
FPSA
Testosteron
CEA
CEA 125
CEA 15-3
CEA 19-9
TG
Anti TG
Anti TPO
BetaHCG

Erkek Çekap Paketi

Erkekler için yapılan özel taramalar sayesinde prostat başta olmak üzere birçok organ üzerinde detaylı tarama yapılır. Bu sayede sinsi rahatsızlıklar erken teşhis ile saptanır. Kanser riski bulunan hastaların birçoğu günlük yaşamda herhangi bir belirti yaşamadığını söylese de farkında olmadan kanser rahatsızlığına yakalanmış olabilir.

İlginizi Çekebilir  Executive Check Up Programı

Erkek Check Up Fiyatları 2024

Check up fiyatları hakkında net bir fiyata sahip olmak için ilgili sağlık kuruluşları ile iletişime geçmek ve ön muayeneyi olmak gerekir. Yapılacak muayenenin ardından sağlık kuruluşlarından erkek check up fiyatları hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Doktorun uzmanlık derecesi ile birlikte yapılacak olan check up taramasının detayı fiyatı etkileyen temel unsurdur. Yapılacak tarama ile erkeklerde mevcut olan ve yeni başlayan her türlü rahatsızlığa ilişkin detaylı bilgi sahibi olunur.

Yapılacak check up paketleri ile henüz erken dönemde yapılacak teşhis ile yaşama şansı artırılır. Yapılacak ön muayene ile birlikte erkek check up fiyatları 2024 hakkında bilgi alınabilir.