Whatsapp Telefon
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Akciğer Kanaması

Akciğer Kanaması Nedir?

Akciğer kanaması, akciğerlerinde birinde veya daha fazla damarda ortaya çıkan tıkanmalar sonucunda akciğer kanaması tedavisi uygulanması gerekiyor.

Bu durum genelde bacaklarda oluşmuş olan kan pıhtılardan kaynaklanabilir. Vücudun diğer bölümlerinde de görülebilir fakat bu durumun nadir olduğunu söylemek daha mümkündür.

Akciğerlerde oluşan tıkanıklıktan sonra kan akışında düzensizlik oluşur ve engellenmiş olur. Bu sorun karşısında hayatın tehlikede olduğunu ve ciddi sorunları beraberinde getireceği anlamına gelir.

Eğer hastaların karşı karşıya kalmış oldukları bu durum tedavi edilmez ve ihmal edilirse, ölüme kadar uzanabilen bir durumun söz konusu olduğunu söylemek mümkündür. Daha ciddi sorunlar ve hastalıklar ortaya çıkmadan akciğer kanaması tedavisi gerçekleşmiş olması gerekir.

Akciğer Kanama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Her şeyden önce hastaların tedavi edilebilir olması için mutlaka uzman hekimlerimiz tarafından ön muayenenin gerçekleşmesi gerekir. Daha sonra herhangi bir şüphe ile karşı karşıya kalındığında, kesin tanı koyabilmek için bazı testlere ihtiyaç duyulur.

Yapılacak olan testlerden önce pıhtı oluşumunu önlemek için enjeksiyon yardımı ile ilaç yapılır. Burada Antikoagülan denilen ilaç ile pıhtının oluşumu ve büyümesi önlenmiş olur. Elde edilen sonuçlar doğrultusunda hastanın durumu ele alınır ve akciğer kanaması tedavisi, için gerekli olan çalışmalar başlatılmış olur.

Akciğer Kanama Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavinin kısa veya uzun sürdüğünü söylemek mümkün değildir. Çünkü bu durum hastanın durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Yapılacak olan akciğer kanaması tedavisi için ameliyatın gerçeklemesi gerekiyor.

Yapılan ameliyat sonucunda hastanın hastanede yaklaşık olarak 5-10 günlük kalma durumları vardır. Bu süreç içinde hastanın durumu takip edilir ve her geçen gün normal yaşantısına dönebilmek için iyileşme kat etmiş olur.

Burada uzman hekimlerimizin vermiş olduğu talimatlara uyması gerekir. Düzenli olarak ilaçların kullanılması gerekiyor. İhtiyaç halinde hastalarımıza kemoterapi ve radyoterapi almalarını sağlarız.

İlginizi Çekebilir  Embolizasyon

Bu durum hastalarımızın güvenliği için oldukça önemli ve gerekli olabilir. Sonrasında düzenli kontrollerin gerçekleşmesi gerekiyor. Böylelikle yapılan akciğer kanaması tedavisi için süreç tamamlanmış olacaktır.

Akciğer Kanama Geçirenler Nelere Dikkat Etmeli?

Hastaların yakalanmış oldukları hastalığın her ne kadar kötü ve şiddetli gibi görünse de aslında tedavi edilmesi ya da kontrol altına alınması mümkündür. Fakat bazı durumlarda nedeni bilinmemekle beraber bu durum ihmal edilir ve sürekli ertelenir.

Bu sebepten dolayı hastalık daha fazla şiddetlenerek, ilerlemiş olur. Geldiği evrenin sonucunda tedavi altına alınması zor olan hastalıklar vardır. Hatta bazı hastalıklar ölüme kadar yol açabiliyor.

Böyle durumlarla karşı karşıya gelmemek için akciğer kanaması tedavisi zaman kaybetmeden gerçekleştirilmiş olması gerekiyor. Özellikle akciğer kanaması geçirenlerin beslenmesine dikkat etmesi gerekiyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda bu hastalık ile karşı karşıya kalan kişilerin gün içinde meyve sebze tüketiyor olması gerekir. Böylelikle akciğer riskinde azalmalar görülmeye başlar.

Ameliyat sonrasında daha hızlı iyileşme kat etmek isteyenlerin balon şişirilmesi önerilir. Sürekli olacak solunum egzersizlerin gerçekleşmesi gerekir. Kol ve omuzlarda da aynı şekilde egzersiz yapılır ve düzenli olarak yürüyüş yapılmış olması gerekir.

Akciğer Kanama Tedavisi İçin Risk Faktörleri Nelerdir?

Aslında risk faktörleri denince akla bir şeylerin gelmesi gerekmiyor. Çünkü burada kişide bazı anormal durumlar görülür. Bu yüzden kişi kendinde fark etmiş olduğu durum sonucunda kendini hastanede bulabilir. Bu da uzman hekimlerimizin yapacağı müdahale ve uygulayacakları akciğer kanaması tedavisi için büyük önem arz eder.

Hastalarda görülen kanlı balgam, ses kısıklığı, yutma güçlüğü çekme, kilo verme, iştah kaybı, hırıltı solunum, nefes darlığı, şiddetli öksürük gibi durumları sıralamak mümkündür.

Ayrıca yaşın ilerlemesiyle de birlikte risklerin artış gösterdiğine denk gelmek mümkündür. Sigara, alkol, uyuşturucu gibi ürünlerin tüketiminde mutlaka bırakılması gerekir.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Tiroid Nodül Tedavisi

Aşırı tüketilmesi ve devam ettirilmesiyle birlikte hastalık daha fazla şiddetlenecektir. Erken teşhis durumunda akciğer kanaması tedavisi yapılmış olması gerekiyor.

Akciğer Kanama Tedavi Belirtileri Nelerdir?

Akciğerde ortaya çıkan rahatsızlıkların etkilenmesiyle birlikte bazı hastalıklarda açığa çıkabilir. Bu yüzden daha ciddi hastalıklar ve hastalık ileri evreye taşınmadan akciğer kanaması tedavisi gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Ortaya çıkan belirtilerden kaynaklı olarak hastaneye başvurmanız gerekir. Bu belirtiler arasında aşırı terleme, sırtta ağrılar, öksürük, nefes darlığı, göğüs ağrısı, bayılma, baş dönmesi, terleme, bacaklarda ve baldırlarda oluşan şişliğin sonucunda uzman hekimden yardım alınması gerekir.

Akciğer kanaması ihmal edilecek ya da ertelenecek bir rahatsızlık değildir. Hayatı ciddi anlamda tehdit eden bir sağlık sorunudur. Bu yüzden kanlı balgam, göğüs ağrısı, nefes darlığı gibi belirtiler ile karşı karşıya kalınırsa acil servise giderek yardım alınması gerekir.

Ayrıca hastanemize başvurup, gerekli olan bütün işlemlerin uzman hekimlerimizin kontrolünde gerçekleşmesi mümkündür. Sağlığınızı tehlikeye atmadan en doğru ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir.

Akciğer Kanama Tedavi Fiyatları 2024

Yapılan teşhisler sonucunda hasta için uygun olan akciğer kanaması tedavisi için uygun olana başvurulur. Herkesin merak etmiş olduğu konulardan bir tanesi genelde fiyat bilgisi olur. Fiyat bilgisi herkesin düzenli olarak sormuş olduğu ortak sorun haline gelir.

Fakat yapılacak olan akciğer kanaması tedavisi için fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Çünkü bu fiyat bilgisi hastaneden hastaneye değişkenlik gösterir.

Ayrıca hastanemizin fiyat listesinde bazen değişkenlik görülebilir. Bu yüzden daha doğru ve güncel bir fiyat bilgisi alabilmek için bizimle iletişime geçmeniz daha doğru kararlar almanıza yardımcı olacaktır. Akciğer kanama tedavi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.