Whatsapp Telefon
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bacak Damar Tıkanıklığı Tedavisi

Bacak Damar Tıkanıklığı Tedavisi Nedir?

Bacak Damar Tıkanıklığı Tedavisi; Hastalarımızın bacaklarında oluşan pıhtı ya da damar sertliği sonucunda kesinlikle bacak damar tıkanıklığı tedavisi uygulanması gerekir. Aksi durumlarda ciddi sorunların beraberinde geldiği bir dönemin başladığını görebilmek mümkündür.

Tedaviye başlamadan önce hastanın karşılaşmış olduğu bu hastalığın sebebi öğrenilir. Aksi durumlarda tedavinin gerçekleşmesi mümkün değildir. Hastamız eğer alkol, sigara tüketiyorsa ilk olarak bunları bırakması gerekir. Çünkü bu ürünler damarların tıkanmasına ve pıhtının oluşmasına neden olur.

Daha sonra hastanın beslenme alışkanlığında değişkenlik yapılır ve yeniden sağlıklı besin listesi hazırlanmış olur. Eğer kilolu ise bir an önce kilo vermesi gerekir. İhtiyaç durumunda bir diyetisyenden yardım alınabilir.

Uygun spor egzersizleri yapılır. Tansiyon, şeker, kolesterol gibi durumlar kontrol altına alınarak, oluşabilecek herhangi bir sorunun önüne geçilmiş olur ve hastalığın ilerlemesi kesilmiş olur. Yani hasta için bacak damar tıkanıklığı tedavisi için uygun olan çalışmalar başlatılır.

Bacak Damar Tıkanıklığı Nedir?

Çeşitli sebeplerden dolayı damarlarda biriken yağ kalıntıları, kolesterol artıklarının birikmesiyle birlikte ortaya damar tıkanıklığı çıkar. Daha çok kalp ve beyin damarlarında görülebilir. Ortaya çıkan bu tıkanıklık, ölümcül sebep olmaya kadar uzanır.

Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için hastalarımızın mutlaka bacak damar tıkanıklığı tedavi uygulamasından geçmesi gerekir. Bacaklarda ortaya çıkan tıkanıklıkta dikkate alınması gerekir.

İhmal ve ertelenmemesi gerekiyor. Aksi durumlarda burada da organ kaybı oluşabilir ve hastalarımız beklenmedik bir olumsuzlukla karşılaşabilirler.

Bacak Damar Tıkanıklığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hasta için uygun olan tedavi yöntemleri uygulanır. Bunun için cerrahi operasyon gerçekleşmeden önce bazı önemli durumlar göz önünde bulundurulur ve gerekli olan çalışmalar başlatılır.

Hastanın sağlığı için uzman hekimlerimiz gerekli olan bütün müdahaleleri gerçekleştirmiş olur. İlk aşamada alkol ve sigara tüketiminin kesilmesi gerekir. Daha sonra sağlıklı beslenme için yeniden liste yapılır ve spor egzersizleri için çalışmalar yürütülür.

İlginizi Çekebilir  Radyoembolizasyon

Eğer bütün bunlara rağmen hasta tedaviye cevap vermiyorsa bacak damar tıkanıklığı tedavisi için anjiyografiye başvurulur. Böylelikle tıkanmış olan damarlar cerrahi operasyon ile açılmış olur.

Hasta için bacak damar tıkanıklığı tedavi için kasıklardan açılan kesi ile damardan girilmiş olur ve tıkanmış olan bölgeye ulaşılır. Bu bölge için stent veya damar takılarak, işlem gerçekleştirilmiş olur.

İşlem bittikten sonra hasta istirahat için odaya alınır ve 6 saat boyunca yürümemesi gerekiyor. Hasta bir gün boyunca uzman hekimlerimizin kontrolü altında, durumu gözlemlenmiş olur ve sonrasında taburcu olur.

Verilen ilaçların, uygun saatlerde içilmesi gerekir ve düzenli bir şekilde kontrollerini yaptırması gerekiyor. Operasyon sonrasında da mutlaka egzersiz ya da yürüyüş yapması gerekiyor. Aksi durumlarda damar tıkanıklığı tekrardan oluşur ve bu sefer uzuv kaybına neden olacak duruma gelebilir.

Bacak Damar Tıkanıklığı Tedavi Belirtileri Nelerdir?

Yaş ilerledikçe hastalıkların ortaya çıkma durumları vardır. Bu hastalıkların çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak görüldüğünü biliyoruz. Bazen çevresel bazen ise genetik faktörlerden kaynaklı olarak görülür.

Bunun için hastalık görüldüğü zaman bacak damar tıkanıklığı tedavi için çalışmalar başlatılması gerekir. Belirtilerin ortaya çıkmasında ayaklarda ve bacaklarda morarmalar görülmüş olur. Hastalar hareket etmekte zorlanır ve şişkinlikler görülür.

Özellikle bacaklarda morluklar, şişlikler, kızarıklıklar gibi ağrılar, sorunlar görülür. Bu belirtiler hemen hemen hastalarda görülebilecek sorunlar olarak biliniyor. Sorunlar karşısında uzman hekimden yardım alınır ve bacak damar tıkanıklığı tedavi başlatılır.

Bacak Damar Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir?

Hareketsiz kalma, 50 yaşın üzerinde olma, yaşam kalitesini bozacak hastalıklarla karşı karşıya kalınması durumunda hastalarda bacak ve damar tıkanıklığı görülür. En büyük sebeplerden bir tanesi alkol ve sigara tüketimidir.

Çünkü bu ürünlerin tüketilmesi sonucunda damarlarda daralma ve pıhtılar oluşması oldukça mümkündür. Yaş ilerledikçe bu sorunların ortaya çıkması ve hastalarda daha şiddetli ağrıların oluşmasına neden olur.

İlginizi Çekebilir  Damar Tıkanıklığı Tedavisi

İlerleyen hastalık için bacak damar tıkanıklığı tedavi uygulanmazsa organ kaybı ile karşı karşıya kalınır. Bizler hastalarımızın bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmaması için gerekli olan çalışmaları başlatmış oluruz. Eğer tedaviye cevap verilmezse, bu durumu cerrahi operasyonla sorunu ortadan kaldırmış oluruz.

Bacak Damar Tıkanıklığı Neden Olur?

Damar tıkanıklığın sebebi; damarlardaki esnekliğin kaybedilmesi ve pürüzsüzlüğünün ortadan kalkmış olmasıdır. Bu sadece bacaklarda ortaya çıkmaz. Beyinde, kalpte gibi diğer organlarda da görülebilir.

Hastalar durumu ihmal etmeden gerekli olan bacak damar tıkanıklığı tedavisinin çalışmaları yürütülmesine izin vermesi gerekir. Damar sertliğinde ateroskleroz gelişimi de tıkanıklığın tetiklenmesinden rol oynar.

Özellikle bacaklardaki damar tıkanıklığının nedenlerinde şeker hastalığı, sigara ve alkol tüketmek, hareketsizlik, diyabet, kolesterol, hipertansiyon, genetik faktörlerden dolayı ateroskleroz hastalığı, sağlıksız beslenme ve doymuş yağ asitleri gibi durumlarda görülebilir.

Hastalık herkesin başına gelebilecek bir olaydır. Çünkü yaş ilerledikçe çeşitli hastalıkların görülmesi oldukça normal durumlar arasında yer alıyor.

Bacak Damar Tıkanıklığı Tedavi Fiyatları 2024

Damar tıkanıklığının sebebi her ne olursa olsun, mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Çünkü hastalık ilerlediğinde ve çok ciddi durumlara geldiğinde organ kaybına yol açar.

Böyle sorunların oluşmaması için, ortaya çıkan belirtilerle hastanemize başvurabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından gerekli olan bütün çalışmalar ve müdahaleler gerçekleştirilmiş olur.

Yapılan bacak damar tıkanıklığı tedavi sonrasında fiyat bilgisi de merak konusu olabilir. Fakat bu konuda kesin bilgi vermemiz mümkün değildir. Çünkü tek başına yürütülen bir çalışma değildir. Bununla alakalı çeşitli işlemlerde yapılabilir.

Daha güncel bacak damar tıkanıklığı tedavisi fiyat bilgisi alabilmek için iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Bacak damar tıkanıklığı tedavi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.